Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

TOP 5: Nejlepší čísla Hollywoodu – 3. díl

Tato pětidílná TOPka je zaměřena na vystoupení spojená s herectvím, filmem a Hollywoodem, kde, ať se nám to líbí nebo ne, umějí dát slovu šou úplně nový rozměr. Nebudu brát v potaz obecné mínění, ale jen svůj osobní názor.

Každý týden si připomeneme jedno z vystoupení, kdy většina ne-li všechny se odehrály při příležitosti předávání nějakých cen a většinou jde o tanečně hudební čísla v podání slavných hvězd amerického filmového či divadelního průmyslu. Řazení je jako vždy čistě náhodné a nevyjadřuje přesné pořadí v TOP 5.


3, Hugh Jackman a spol. – muzikál Bídníci na Oscarech
(
85. ročník předávání Oscarů – rok 2013)

Tento ročník byl z mého pohledu asi poslední, který obsahoval dost zábavných vystoupení a čísel. Od té doby se spíše mluví a zábava vázne. Mimo protagonistů nominovaných Bídníků vystoupila třeba Adelle s hitem Skyfall a následně převzala Oscara ze nejlepší píseň. Ovšem 85. ročník vzdával hold muzikálům poslední dekády, a tak vystoupila třeba Jennifer Hudson za Dreamgirsl nebo Catherine Zeta-Jones připomněla muzikál Chicago.

Nejpovedenější číslo celého večera však přišlo právě s tehdy aktuálním filmovým zpracováním muzikálu Bídnici. Na scéně se postupně objevili Anne Hathaway, Hugh Jackman, Eddie Redmayne, Amanda Seyfried, Samantha Barks, Helena Bonham Carter, Aaron Tveit a Russell Crowe a zazpívali píseň “One day more”. Vše na živo a bezchybně. Následovaly ovace ve stoje a nezbývá než opět smeknout klobouk dolů před tím, co v zámoří dokáží.

<<< Předchozí díl

Následující díl >>>