Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Tým

logotorpHonza Bureštorpsil

Honza měl vždy rád filmy a byl jejich horlivým fanouškem, ale až v pozdějším věku se ze sledování filmů a dění ve filmovém průmyslu stala záliba a nedílná součást jeho života. A byl to on kdo na jaře roku 2013 přišel s myšlenou rozjet společně s Mikem první verzi jejich podcastu.

Nemá vyhraněný styl, ale nejvíce si libuje v komiksových adaptacích, sci-fi a akci. Není žádným tajemstvím, že číslo jedna je pro něj tvorba Marvel Studios.

V týmu je za toho mírnějšího, ale konfrontaci se nevyhýbá. I možná proto, že má 194 cm, se na vše dívá z nadhledu. A samozřejmě je vrchním podcasťákem.

| ČSFD |

logomikeMichal „Mike“ Tichý aka Bournemikesil

Mike alias Bourne sledoval filmy snad už na děložním plátně, když byl ještě nevzdělaným plodem a kritizovat či hloubat nad nimi v éteru začal někdy před dvěma lety.

Je milovník každého žánru, který neobsahuje 50 odstínu sra..k.

Je menší, roztomilejší a nezadanou půlkou podcastového tandemu. Film Prometheus mu ztížil život v tom, že nyní musí každému vysvětlovat jeho kvality. V podcastech od něj uslyšíte názory upřímné a bez obalu, řada z nich je téměř nepublikovatelná i v bonusovém materiálu. Má rád konfrontaci a diskuzi, proto jej v komentářích za jeho názory buď nešetřete nebo pochvalte. Mike upřímně lituje každého, kdo si vybírá film podle hodnocení na ČSFD.

S koncem roku 2020 se Mike rozloučil s tímto projektem a dále se na jeho tvorbě pravidelně nepodílí. Ovšem stále občas zaskočí na kus řeči.

| ČSFD | IMDb |

Ivan Butko aka Dexter

K filmom mal už od malička viac ako pozitívny vzťah. Postupom času sa väčšmi do nich ponáral a snažil sa ich brať viac ako zábavku.

Študoval na Fakulte masmediálnej komunikácie v Trnave, kde sa prevažne orientoval na dejiny filmu a audiovizuálnu tvorbu. Už počas štúdia prispieval ako filmový recenzent do nezávislého projektu artblog.sk. Neskôr bol redaktorom vo filmovom webe nafilmu.cz. Tiež písal filmový bulletin pre redbull.sk.

Venoval sa kameramanskej a strihačskej práci. Jeho filmový záber je dosť široký a snaží sa dať šancu každému filmu, lebo vie, že sa na ňom vždy niekto tvrdo nadrel. Avšak najviac uprednostňuje hororové filmy (hlavne zombie) a potom ázijskú kinematografiu a nezávislé americké filmy.

| ČSFD |

Marek aka hlava

Marek k filmům více přičichl na střední škole a celé to odstartovala hned kultovka Matrix, která jej vtáhla do světa filmu a už nepustila. Od té doby to pak jelo jako na běžícím páse. Vyřízení kartičky do půjčovny DVD byla naprostá nutnost a sledoval doslova vše, co mu přišlo pod ruce. Později se na scénu začaly prodírat první kultovní seriály typu Lost, Heroes, Prison Break apod., které narušily svět filmů a dokázaly vtáhnout ještě více. A tak Marek nasedl i na vlnu seriálů. Uplynulo již mnoho let, ale koníček v podobě sledování filmů a seriálů trvá dodnes. Pravda, dnes už si vybírá filmy opatrněji, protože čas je drahý, ale své záliby se vzdát nechce.

Oblíbené žánry jsou snad všechny, vyjma hororů. Těm se již mnoho let aktivně vyhýbá, ale obecně vzato nemá problém zkouknout jakýkoliv film od dramata po akční komedie. Od českých po americké. Nejčastěji a nejraději samozřejmě v originálním znění a s titulky. Kino navštěvuje pravidelně, protože novinky prostě musí vidět mezi prvními 🙂. O své zážitky se rád podělí a má potřebu je s někým probrat nebo alespoň sdělit. No a právě Filmový Podcast je pro to skvělé místo 👍Jeho krátké psané recenze tak můžete najít na našem webu i sociálních sítích.

| ČSFD |