Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Hosté

Kolegové, kamarádi a lidé, kteří se občas rádi přidají k našemu podcastu.

Jiří Korynta aka Dirigent

Martin Lodl aka Cineramakus

Martina vždycky bavil film. Díky juniorské televizi, ve svém rodném městě, přičichl výrazněji k zákulisním technikám audiovizuální tvorby. Teď je z něj díky tomu redaktor regionální televize v Severních Čechách a taky komerční kameraman.

Protože má rád i DC komiksy, dává, hlavně o jejich filmových zpracováních, informace i na svou facebookovou stránku. Jinak rád kritizuje a hledá chyby na práci ostatních a proto ho baví psát recenze pod pseudonymem Cineramakus.

Ivan Butko aka Dexter

K filmom mal už od malička viac ako pozitívny vzťah. Postupom času sa väčšmi do nich ponáral a snažil sa ich brať viac ako zábavku.

Študoval na Fakulte masmediálnej komunikácie v Trnave, kde sa prevažne orientoval na dejiny filmu a audiovizuálnu tvorbu. Už počas štúdia prispieval ako filmový recenzent do nezávislého projektu artblog.sk. Neskôr bol redaktorom vo filmovom webe nafilmu.cz. Tiež písal filmový bulletin pre redbull.sk.

Venoval sa kameramanskej a strihačskej práci. Jeho filmový záber je dosť široký a snaží sa dať šancu každému filmu, lebo vie, že sa na ňom vždy niekto tvrdo nadrel. Avšak najviac uprednostňuje hororové filmy (hlavne zombie) a potom ázijskú kinematografiu a nezávislé americké filmy.

Matěj Senft

Matěj je bývalý překladatel a editor seriálového webu Edna.cz. V současné době se věnuje publicistické činnosti v oblasti literatury a populární kultury. Je studentem Judaistiky-Religionistiky na HTF UK. Žije v Praze a pracuje jako knihkupec.

Do podcastu byl jednou pozván jako host k rozhovoru, načež se s oblibou vrací dál do dalších epizod, aby se s ostatními vyjádřil k různým filmovým tématům.

Roman Toupal aka Toupi

Roman měl odjakživa skvělý vztah k filmům, ale tomuhle fenoménu propadl až na střední škole, kdy se rozhodl, že chce o filmu vědět mnohem víc a dostat se pod povrch. Od září 2014 studuje Teorii a dějiny filmu a audiovizuální kultury v Brně. Je schopen sledovat skoro všechno, ale k jeho oblíbeným patří převážně Hollywoodská produkce a jako menší komiksový nerd se vyžívá ve filmových adaptacích od Marvel a DC.

Rád byl občas součástí původního podcastu na serveru Nafilmu a i v nové verzi s oblibou přispívá svou troškou do mlýna jako hostující člen.