Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Markovy RECeNZE

Máme tady Marka, a ten má rád filmy. Jak na nějaký koukne, stručně napíše své hodnocení. Tady je najdete všechna pohromadě.

| 2022 | 2023 | 2024 |

2024

ČSFD
premiéra: 1. 12. 2023

60%

Godzilla Minus One (2023)

A máme tu další z řady naprosto zbytečných filmů, nicméně tentokráte alespoň z japonské produkce, a tak to můžeme srovnat s Hollywoodem. Je to horší nebo lepší, než poslední Hollywoodské Godzilly? Bohužel ani tak, ani tak. Je to prostě jiné. Bohužel nevím, kde film zasadit nějak časově/dějově. Máme tu konec 2. sv. války s Godzillou, která se tak nějak najednou zjeví na scéně. Vůbec vlastně nevíme proč a nevíme ani proč ji některé postavy znají. Prostě tu je a je ještě trochu menší, taková baby-Godzilla. Tato z nějakého důvodu zlikviduje malou vojenskou základnu a tím to skončí. Pak se koukáme na nějaký nesmysl, kterým potřebovali scénáristé zaplnit čas a natáhnout stopáž. Máme tu tedy vojáka kamikadze, který nenaplnil svou roli a zbaběle prchnul z boje. Místo toho, aby ho zbytek rodiny přivítal a byl štěstím bez sebe, že se vrátil z války, tak hned dostane přes hubu, jakože proč se nezabil. Byl přece kamikadze. No OK, asi to tak v Japonsku chodí. Pak se k našemu hrdinovi přilepí nějaká ženská s cizím děckem a koukáme pár desítek minut na to, jak ti tři živoří a čekáme, než si pán najde práci a začnou fungovat. Jeho práce je na moři a tak nějak po dvou letech se zase najednou objeví Godzilla. Tentokrát už větší a jede zaútočit na Tokio, kde náš hrdina žije. A aby to nebylo tak obyčejné, jako Hollywoodská produkce, tak naše japonská Godzilla umí “střílet” atomovky. Jak a proč? Nevíme. Proč se pod 2 letech objevila? Proč jde jen tak útočit na Tokio? Nevíme. Tvůrci filmu nemají potřebu se s námi o tento detail podělit a vlastně ani o spoustu dalších. A tak nastoupí do akce pár dobrovolníků, kteří vymyslí plán, jak Godzillu zničit. Nechci už dál pokračovat v popisu, protože bych mohl některé diváky odradit 🙂. Jak to celé dopadne a jaký je to plán, nechám k posouzení na každém z vás. A za co vlastně těch 60%? Za originalitu, odvahu po stopadesáté vypustit další Godzilla film a za celkem solidní CGI (to bych do Japonců neřekl). Je to taková ta jednohubka, co člověk zkoukne a za měsíc si nepamatuje skoro nic.

Autor: Marek | Vytvořeno: 6. 6. 2024

ČSFD
premiéra: 18. 4. 2024

50%

Občanská válka (2024)

Nevím, jestli je to mnou, ale poslední dobou mě ty nové filmy moc nebaví. Nebo skoro vůbec a kolikrát je to utrpení se na to koukat. Ale dokoukám to jen proto, abych si mohl udělat fajfku, že jsem to viděl a případně poslat Honzovi krátkou recenzi. A tohle je jeden z těch filmů, které přesně zapadají do té škatulky. Trailer vypadal nadějně, hodnocení na ČSFD taky, ale při koukání na film jsem se asi v půlce začal fakt nudit. Asi to bylo tím, že jsem od toho čekal něco jiného, než sledovat bandu reportérů, co se snaží dostat k prezidentovi pro reportáž skrz Ameriku, ve které zuří občanská válka. Nicméně proč tam je občanská válka nevíme. Nikdo nepovažoval za nutné nám to říct. Ani spoustu dalších detailů. Takže sledujeme pár reportérů, kteří narazí na pár zvěrstev, jak už to ve válkách chodí. Lidi, chovající se jako zvířata, hromadné hroby, psychopaty, co střílí lidi na počkání, nelogické chování postav, post-apokalyptické scény, jako ohořelé auta na ucpané dálnici, jakoby z nějaké zombie apokalypsy, atd… Co se dalo, to sem tvůrci narvali. Vůbec jsem opět nepochopil, co měl film vlastně divákovi sdělit a k čemu je vlastně dobrý? Navíc v dnešní době. Akce mě moc nebrala, hlavní postavy mi byly docela fuk a bolestivě jsem to tedy dokoukal. 50% za to, že se herci snažili docela hrát, za surové vykreslení války, brnkání na psychologickou stránku diváka a celkem koukatelné CGI. Více dát nelze. Není za co.

Autor: Marek | Vytvořeno: 6. 6. 2024

ČSFD
premiéra: 19. 4. 2024

35%

Rebel Moon: Druhá část – Jizvonoška (2024)

Tohle bude krátké… Zatímco první díl byl koukatelný a docela jsem se u něj bavil, tak pokračování je teda průser. Ani bych neřekl, že to dělal stejný člověk. V prvním díle by se dalo pár minut vystřihnout, ten druhý sestříhat na 40 minut a vlepit do prvního. Vznikl by tak 2,5 hodinový film, ale takto je druhý díl opravdu utrpením, protože je to 40 minut uměle roztáhnutých na 2 hodiny a nefunguje tu vůbec nic a je to skutečně nuda. První hodinu se vůbec, ale vůbec nic neděje, krom toho, že nám hlavní postavy vylíčí pěkně jedna po druhé za sebou svou minulost a jak se strašně chtějí pomstít. Taky jsme svědky sklizně obilí, kde vůbec nerozumím proč v době mezihvězdného cestování a vyspělých technologií probíhá sklizeň ručně – kosou a cepy se mlátí obilí. Ale hlavně, že mají antigravitační vozík, na který to obilí hází. V tu chvíli se vám hlavou honí WTF? Vůbec mi tady nesedí čas. Dozvíme se, že nepřátelská loď přiletí za 5 dnů a během té doby naši rolníci sklidí veškerou úrodu, což jim normálně trvá týdny, vycvičí se v boji se zbraněmi, vykopou štoly, nastraží pasti a nevím, co všechno ještě. A když dojde na samotnou bitvu, tak ta je vyloženě legrační a asi pan admirál bojuje poprvé, protože bojová strategie mu opravdu nic neříká. No zkrátka tak nějak jsem to dokoukal, ale měl jsem zůstat jen u prvního dílu a tento druhý přeskočit. Radím dobře – tomuto vyhněte se velkým obloukem.

Autor: Marek | Vytvořeno: 29. 4. 2024

ČSFD
premiéra: 16. 2. 2024 (USA)

75%

Land of Bad (2024)

Příjemné překvapení v podobě akčního kousku z vojenského prostředí. Námět je celkem jednoduchý jako vždy, tedy pár vojáků je posláno na akci, která se zvrtne a stane se z toho boj o přežití a dostání se k bodu extrakce. Záměrně říkám extrakce, ve které exceluje Chris Hemsworth. V Land of Bad můžeme vidět jeho bratra Liama Hemswortha, který předvedl, že je také v dobré formě a svého bratra nezapře. Na film se dobře kouká, je hodně dynamický, akční, má skvělé tempo i napětí a taktéž dobrou práci s kamerou a zkrátka v tomto směru na něm nevidím vůbec nic špatného. Akce je až na výjimky poměrně uvěřitelná, triky perfektní a zpomalovačky neruší. Režisérského křesla se ujal pro mě neznámý William Eubank, ale své role se zhostil dobře. Filmu dávám trochu vyšší hodnocení i proto, že tyto klasické akčňáky mi trochu chybí a jsem rád za každý takový kousek, který se objeví. Zároveň nemůžu jít výš, protože tu máme filmy jako Black Hawk Down a to je prostě jiný level. V každém případě, pro pobavení je to dobrý kousek a nudit se u něj nebudete – tedy samozřejmě, pokud máte rádi tuto tématiku 🙂.

Autor: Marek | Vytvořeno: 27. 3. 2024

ČSFD
premiéra: 8. 3. 2024

65%

Mladá dáma (2024)

Netflix nám předhazuje další ze svých celovečerních velkorozpočtových kousků, i když tentokráte zůstal budget pod 100M USD 🙂. Chvályhodné. Jako žánr byl zvolen fantasy svět. Máme zde království, princeznu a draka, a s tím se nějak musí pracovat. Jelikož se nejedná o pohádku, tak nečekejte žádnou romantickou komedii mezi princeznou a princem, kterou unese zlý drak a princ ji jde vysvobodit. Naopak se po krásném, až uměle barevném království přesuneme do temného prostředí jeskyní, kde máme onoho draka a film sjede do celkem solidního survivor thrilleru, místy až s hororovou atmosférou. Drak je celkem originální, CGI solidní a Millie Bobby Brown hraje přesvědčivě a dobře se na to kouká. Režijní kormidlo si vzal na starost Juan Carlos Fresnadillo, od kterého jsem toho příliš nečekal, ale nakonec se role zhostil celkem obstojně. Bohužel nejslabší článek je scénář, který na mně působí až moc šablonovitě a k žádnému zvratu, či překvapení nedojde. Vše je až moc jasné a nalajnované. Kdyby se trochu vypiloval scénář, mohl by to být jeden z těch vyčnívajících filmů Netflix tvorby. Takto se zařadí mezi takovou tu jednohubku, která neurazí, ale asi příliš nenadchne. V každém případě to patří k tomu lepšímu netflixovskému průměru. Mě osobně film sednul, nenudil jsem se a neměl jsem nutkání sahat po ovladači a přetáčet, což je vždycky dobré znamení 😊.

Autor: Marek | Vytvořeno: 12. 3. 2024

ČSFD
premiéra: 1. 2. 2024

40%

Argylle: Tajný agent (2024)

No Kriste pane! Ne, ne a zase ne. Tohle je prostě moc. Ještě, že jsem nestihl kino, protože bych těch peněz litoval ještě teď. Takhle mě to stálo jen dvě hodiny času… ano, dvě hodiny, přestože celková stopáž je 138 minut. Závěrečnou „přestřelku“ jsem prostě už musel přeskočit, protože to se nedalo vydržet. Podpis Matthew Vaughna je tady velmi zřetelný. Kdo viděl první Kingsmany, tak pochopí. Já si naivně myslel, že právě po posledních Kingsmanech se Matthew poučil a zjistil, že už to prostě přehnal, ale bohužel tento jeho počin nějakým zázrakem u publika nepohořel úplně, a tak si řekl, že trošičku ubere a jinak zopakuje to samé. Jako jo, vypínat jsem Argylle nemusel (což neplatí právě o posledních Kingsmanech, kde jsem to v půlce vzdal), ale přetáčet už ano. Převážná většina filmu je digitální slátanina, a to jakože opravdu skoro všechno. Digitální kočka, digitální jízda na motorce, digitální honička v digitálním Řecku, a takto se pokračuje celý zbytek filmu. Skoro všechno točené ve studiu, digitální triky otřesné do očí bijící. Akce nudná, často vykradená z jiných filmů (Bullet Train, Kurýr, Kingsman atd.), dialogy mezi postavami nudné, vztahy mezi postavami nudné, vlastně všechno je tam nudné, herecký výběr, až na výjimky, otřesný (Sam Rockwell to aspoň trochu zachraňuje). Catherine O’Hary jsem se doslova leknul. Vážně, tady najít něco pozitivního je celkem těžké. Odpad dávám nerad a bohužel jsem viděl i horší filmy, proto s hodnocením níže nepůjdu, ale doporučit tento film opravdu nemohu👎. Pokud bych měl Argylle k něčemu přirovnat, pak mě napadají snad poslední Expand4bles… stejně bolestivé utrpení.

Autor: Marek | Vytvořeno: 12. 3. 2024

ČSFD
premiéra: 15. 9. 2022

70%

Vstupenka do ráje (2022)

Po delší době jsem sáhnul zase po trochu jiném tématu, a to odpočinkové romantické komedii. Na rovinu řeknu, že velkým lákadlem pro mě byla ústřední dvojice v podání George Clooneyho a Julie Roberts. Pravda, zub času se už na nich podepsal, ale na hereckých kvalitách to není znát a oba jsou stále v dobré formě. A jelikož oba herci jsou mí oblíbení, tak jsem si tento kousek nemohl nechat ujít. A k tomu to nádherné prostředí exotického ostrova. Prostě oddychová a odpočinková jednohubka, jak se patří. Zápletka (můžeme-li to tak nazvat) je jednoduchá. Clooney a Roberts jsou rozvedení manželé a jejich dcera odpromuje a jako odměnu dostane několikatýdenní pobyt na Bali se svou kamarádkou. Dcera se nám však zamiluje a nechce z ostrova zpátky. Její rodiče však s jejím životem mají jiné plány, a tak se rozhodnou jet za ní a tu zamilovanost jí vymluvit a překazit svatbu. A jelikož se naše rozvedená ústřední dvojice moc nemusí, pošťuchují se, hází dobré hlášky, dělají si naschvály, ale přesto všechno mezi nimi je stále zvláštní chemie a konec si asi už každý domyslí sám. Zkrátka fajn film, u kterého jsme se se ženou hezky pobavili a v rámci žánru romantických komedií to patřilo k tomu lepšímu, co jsem kdy měl možnost zhlédnout.

Autor: Marek | Vytvořeno: 6. 3. 2024

ČSFD
premiéra: 29. 2. 2024

80%

Duna: Část druhá (2024)

I podlehl jsem a po vychválení všude možně až do nebes jsem se vydal do kina na pokračování tohoto velkolepého díla. A abych nebyl po dvou letech zmaten, zkouknul jsem včera znovu i první díl, takže jsem příjemně navázal. A popravdě jsem byl trochu zklamán. U prvního dílu jsem se nijak výrazně nebavil, protože mě to přišlo velice utahané a pomalé, ale utěšoval jsem se tím, že jde o představení postav a světa jako takového a ve druhém díle se to pořádně rozjede. No, a… zase tak moc se to nerozjelo. Samozřejmě jsem shlédnul i trailer, který je ale z velké části sestříhaný z posledních dvaceti minut. Jinak to jede ve stejných stopách, jako první díl – tedy pomalé, roztahané, sem tam se něco stane a pak zase dlouho nic. Na můj vkus spousta zbytečných a dlouhých záběrů plus zase hromada zpomalených záběrů. Dívat se po x-té na někoho, jak zpomaleně jde… proč? No zkrátka, kdyby měl film 130 minut místo 166, tak bych byl asi nadšený o něco více. Čili to utahané a pomalé tempo mi prostě nesedí. Co se týče toho zbytku, tak není moc co vytknout. Scenérie, příběh, hudba, herecké výkony, CGI…, to všechno je na špičkové úrovni a takový Austin Butler, kterého jsme nedávno mohli vidět jako Elvise, se v Duně zhostil role solidního psychopata, ze kterého šel opravdu strach. Zendaya to taky dala dobře (upřímně jsem se trochu obával) a většinu ostatních jsme viděli už v prvním díle, a tak víme, jaké mají kvality. Podtrženo, sečteno – jedná se o kvalitní výpravné dílo, kde akce hraje druhé housle a první místo zaujímá příběh samotný. Trochu také zamrzí, že konec vlastně otevírá dveře k dalším dílům a trochu se obávám, aby z toho nevznikla x-dílová sága s klesající kvalitou. Čekal jsem u druhého dílu trochu razantnější zakončení, kor když Duna byla plánována na dva díly, pokud se nepletu (ale třeba se pletu 🙂).

Autor: Marek | Vytvořeno: 4. 3. 2024

ČSFD
premiéra: 9. 11. 2023

40%

Marvels (2023)

Tak jsem si na to konečně našel čas a fakt mě mrzí, že jsem ho nestrávil jinak. Přestože cca stominutová stopáž filmu napovídala, že to uteče rychle, tak opak je pravdou a táhlo se to neskutečně dlouho. Ten film je otřesně nudný, bez zápalu a je vám vlastně úplně jedno, co se tam stane. Prostě je to taková splácanina všeho možného. Herecké výkony katastrofa, scénář a režie mega katastrofa, jediné CGI je tu v normě, ale to film nezachrání. Na efekty už jsem tak nějak zvyklý, protože jsou v každém druhém filmu, takže tím mě fakt film neoslní. Záporná postava Dar-Benn je úplně nesmyslná a vycucaná z prstu, stejně jako další z řady dávných artefaktů, které se prostě najednou objeví na scéně, protože se to prostě teď zrovna hodí. Kamala Khan mě odradila ve své seriálové adaptaci hned prvním dílem a ve filmu Marvels úplně stejně tak. Opravdu bolelo se na to dívat, protože tolikrát jsem hlavou dlouho nekroutil. A ten 270 milionový rozpočet opravdu, ale opravdu nechápu. Žádná herecká esa tu nejsou, takže to musel být pěkný tunel. Doufám, že se z toho Marvel poučí a od tohoto pomyslného dna se odrazí, protože jestli hodlá dále pokračovat v tomhle duchu, tak už ale beze mě a ve skrytu duše velice doufám, že duo Kate Bishop + Kamala Khan v závěru filmu byl jen nepovedený vtip. Ve výsledku vlastně ani nevím, proč sahám k tak „vysokému“ hodnocení. Asi protože je to Marvel, co mi kdysi učaroval a na Brie Larson se dá aspoň celkem koukat, když už nic. Tohle se zkrátka opravdu nepovedlo.

Autor: Marek | Vytvořeno: 16. 2. 2024

ČSFD
premiéra: 12. 1. 2024

70%

The Beekeeper (2024)

Jason Statham je ve formě a zpravuje si chuť po posledních Expend4bles 🙂. Ostatně sám se zde podílel i na produkci, a tak do toho asi mohl trochu kecat. A je to fajn. Klasické béčko, které si na nic nehraje a servíruje nám akčního hrdinu, jako z osmdesátek. Pokud si chcete film užít, je potřeba tohle přijmout, jinak to rychle přetočíte a znechuceně zahodíte. Ale pokud patříte mezi starší generaci, která hltala filmy Norrise, Stalloneho, Arnolda, Seagala a dalších akčních hrdinů své doby, pak si tady přijdete na své. Zkrátka nesmíme se zde pozastavovat nad tím, že má kolem sebe Včelař jakousi neviditelnou ochrannou auru a netrefí ho žádná kulka, nevadí mu deseticentimetrová čepel v břiše a už vůbec mu nevadí SEALS, SWAT, Secret Service nebo žoldáci. Zástupy nepřátel zde naštěstí nejsou zastoupeny v tak hojném počtu, jako třeba v Johnu Wickovi, ale zato je jejich likvidace mnohdy velmi originální a ano, často i brutální. Ostatně jedná se o „erkový“ rating a to hovoří za vše. Co se týče zápletky, tak ta je poměrně jednoduchá a dostaneme ji naservírovanou v prvních minutách filmu. Poté už následuje akční jízda Včelaře, který se rozhodl narovnat rovnováhu v úlu, tedy v dnešní společnosti. Akční scény jsou povedené, leč někdy jsem si říkal, proč tam ti vojáci stojí jak panáci na popravu, místo toho, aby se na něj sesypali najednou, či proč nenapadlo někoho do něj třeba střelit. Ale pak jsem si řekl, že v osmdesátkách se vlastně taky nikdo do nikoho netrefil a možná proto raději ani nestříleli 🙂. Pro mě to byla hezká nostalgická jednohubka, kterou jsem si vychutnal a od Jasona Stathama jsem dostal přesně to, co jsem očekával. A pokud se to někomu nelíbí, tak holt bohužel tyto filmy nejsou pro něj.

Autor: Marek | Vytvořeno: 15. 2. 2024

ČSFD
premiéra: 21. 12. 2023

70%

Aquaman a ztracené království (2023)

Recenzi pokračování Aquamana je možné zkrátit do jedné věty. Pokud se vám líbil první díl, bude se vám líbit i druhý. A tím by to šlo v podstatě ukončit a není třeba k tomu psát nic dalšího 🙂. Ale aby to nevypadalo blbě, tak pár řádků navíc přihodím, i když se těžko recenzuje defacto to samé, co už tu jednou bylo. Co se příběhu týče, žádné překvapení, či originalita se nekoná. V čase jsme se posunuli o nějaký ten pátek kupředu, kdy Arthur má s Merou syna, o kterého se stará hlavně on se svým otcem. K tomu vládne Atlantidě, což ho děsně nebaví a nejraději tak má stále pomáhání bezmocným námořníkům, které rabují čas od času piráti a Arthur si tak může alespoň dopřát nějaký ten trénink na živých cílech. Atlanťané zůstávají skryti světu a Arthur usiluje o pravý opak, ale naráží stále hlavou do zdi. No a pak tu máme záporáka, kterého pohání pomsta (jak jinak) a za každou cenu musí Arthura zabít… prostě musí. No a úplně náhodou, zrovna on, narazí na artefakt z dob dávno minulých, který prostě jen tak leží na dně oceánu, kde není ani pokryt žádným nánosem a jen tak čeká stovky, či tisíce let, až si pro něj někdo přijde, aby mohl tomu dotyčnému zatemnit mysl, dodat sílu a začít cestu k osvobození svého pána. Viděli jsme to už mnohokrát a vytvořit takový námět asi nezabere víc než 15 minut u pivka s přáteli. Po tomto úvodu už pak následuje jedna událost za druhou a film má kvalitní tempo až do samotného konce. Samozřejmě je potřeba vypnout mozek a nepřemýšlet, ale to už se u těchto filmů tak nějak předpokládá. Pokud to neuděláte, zkazíte si prožitek. Pokud však naopak necháte logiku stranou a budete se jen kochat, věřím, že budete spokojeni. Co se CGI týče, je na stejné úrovni, jako první díl a dá se na to koukat, i když to někdy vypadá komicky, jak jim vlají pod vodou ty umělé vlasy, ale OK, dá se to přežít. Arthurova syna v podobě miminka zde máme skutečného (na rozdíl od Flashe), takže body nahoru, že alespoň něco tu ještě zůstalo skutečné. Herecké výkony jsou zde klasicky slabší, na druhou stranu Jason Momoa si to užívá více, než jedničku a v roli Arthura vyloženě baví, hláškuje, vtipkuje a je to zkrátka legrace. Najdeme i pár vtipných pasáží, takže se občas usmějeme. Naštěstí, zde nemusíme trpět LGBT módu, ale aby film splnil alespoň nějakou tu kvótu, tak nese EKO poselství ohledně ohřívání planety a toxicity oceánů atd. Kamera, střih, hudba – fajn, za mě s tím nemám problém. Hudební podkres je často nečekaný, ale nakonec k tomu vlastně sedí a je to prostě takové moderní. Jako, po těch odkladech a přetáčkách a stříhanicích s tím asi o moc víc nešlo vymyslet. V rámci žánru a DC univerza obecně je to zkrátka v normě a patří to k těm koukatelnějším kouskům, leč asi nebudete mít potřebu pustit si to někdy znovu a zřejmě tak při svém rozpočtu 215 milionů se tento film zařadí mezi další ztrátové projekty studia.

Autor: Marek | Vytvořeno: 6. 2. 2024

ČSFD
premiéra: 21. 9. 2023

75%

Bod obnovy (2023)

I já jsem byl zvědavý na tento počin českých filmařů, zvláště když se jedná o první velký film režiséra Roberta Hloze. Po loňském zklamání v podobě Jana Žižky jsem byl trochu skeptický, ale naštěstí už v prvních minutách filmu byla veškerá skepse rozprášena. Za směšný rozpočet v podobě cca 2 milionů dolarů se nám dostává do rukou velice kvalitně zpracovaná sci-fi detektivka, kde věci vypadají uvěřitelně a veškeré CGI je na velmi kvalitní úrovni. Proč zahraniční filmy, které mnohdy vypadají mnohem hůře potřebují násobně vyšší rozpočty opravdu netuším. Co se týče příběhu a zápletky jako takové, tak zde se nejedná o nějaké velké překvapení. Podobná témata jsme už viděli, akorát zasazena do jiné doby a jiného prostředí. V podstatě tady máme detektivku, kdy se začíná vraždou, která se postupně rozplétá a my zjišťujeme, že věci se nemají tak, jak na první pohled vypadaly. Do toho je tady hezky zakomponovaná myšlenka samotného zálohování/obnovení, kde trošku narážíme na slabinu filmu, jelikož tento proces je zde vysvětlen jen velice okrajově, resp. spíše vůbec. Musíme se smířit s tím, že technologie tady je, ale detaily nedostaneme. Jedno obnovení nám film ukáže, ale vesměs si musíme domýšlet. Celkově vzato se však jedná o kvalitně zpracovaný film, který se na české filmové scéně poměrně vymyká zaběhnutým standardům a ukazuje, že i čeští filmaři s relativně mizivým rozpočtem jsou schopni vytvořit kvalitní dílo na světové úrovni a vypadá to až divně, když vidíte v takovém vizuálu české a česky mluvící herce 🙂. Je to prostě nezvyk, ale doufám, že takových počinů bude více.

Autor: Marek | Vytvořeno: 5. 2. 2024

| 2022 | 2023 | 2024 |