Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Filmové resty: Zootropolis: Město zvířat

Konečně se ve svém výčtu dostávám k nejlepšímu animovanému filmu roku 2016, protože Zootropolis je držitelem Oscara v této kategorii. Právem?

Filmy o zvířatech jsou v kurzu. V ideálním případě jsou vlastně jen lidi nahrazeni zvířecími herci a pod rouškou humoru, komických situací a roztomilých zvířátek je nám vykládán příběh, který má myšlenku, hloubku jež odkazuje na skutečný svět, náš svět. Už jsem asi psal, že každý nový animák musí projít zkušebním promítáním, než jej zařadím do videotéky svých dětí, není mi totiž jedno, na co je nechávám koukat. Už teď můžu říct, že Město zvířat, což je český přídomek, prošlo.

Film jsem shlédl ještě předtím, než dostal Oscara, ale recenze byly velmi pozitivní a i veškerá hodnocení, na která jsem narazil, nešetřila chválou. Takže co jsem viděl?

Co se týče příběhu, nešlo o nic extra originálního. Outsider, který má všechny předpoklady jím zůstat, vystupuje ze stínu a díky své vůli a velkému srdci se stává hrdinou a zachraňuje celé město, ne-li svět. Tady je tím oustiderem malá králičice Judy Hopkavá. Už jako malá toužila změnit svět, ale ten jí to tvrdě vracel. Judy to však vždy dělalo ještě silnější a odhodlanější. Rozhodla se, že jako první králík v historii, absolvuje policejní akademii a nastoupí k policii. Světe div se, ono se jí to nakonec přes mnohá úskalí podaří a nastupuje k policejnímu sboru v městě Zootropolis, kam přijíždí z venkova, kde její rodiče pěstují a prodávají zeleninu. To známe, že? To ovšem vůbec nevadí.

Judy je sice podceňovaná a její nadřízený jí dává samé podřadné úkoly, jako výběr pokut za parkování, ovšem Judy chce, jako vždy, dokázat více a být mnohem prospěšnější. Začne na vlastní pěst vyšetřovat případ mizících dravých savců. Seznámí se se zlodějíčkem, mazaným lišákem Nickem a jejich nucená spolupráce na případu je pro oba těžká. Ovšem Judy Nicka potřebuje a nedává mu na výběr. Na konci příběhu jsou z nich velcí přátelé a parťáci. Společně odhalí spiknutí na těch nejvyšších místech a vyřeší tak celý případ. Samozřejmě, animáky mají přece jen happy endy.

Judy si zamilujete, je to takový králičí kapitán Amerika. Nikdy se nevzdává a se vším si ví rady. Pevně věří v dobro a spravedlnost. Jo a je neskutečně roztomilá. Nick je vychytralý rošťák s dobrým srdcem. Ti dva spolu tvoří sympatickou dvojici a zažívají jedno velké dobrodružství.

Zootropolis je průměrně dlouhý snímek, děj však na nikoho nečeká, zvířátka s lidskými charaktery jsou vtipná a místy se najde dost povedených nápadů. Nejlepší je scéna s lenochody. Ta je prostě úžasná a skvělá! Titulní píseň od Shakiry v podobě gazely mi neskutečně vadí, ale mým dvěma dcerám se líbí, takže ji prostě nehodnotím. Tak jako spoustu předchozích filmů „pro děti“, shledávám i tento spíše pro starší publikum. Ovšem nakonec si každý divák najde na filmu své. Funguje to, baví to a je to roztomilé, hodnotím tedy vysoko a doporučuji.

 

Zootropolis: Město zvířat
Orig. název: Zootopia
Premiéra: 3. 3. 2016
Délka: 109 min
Režie: Byron Howard, Rich Moore
Hrají: Ginnifer Goodwin, Jason Bateman, Idris Elba, Jenny Slate, Nate Torrence, Bonnie Hunt, Don Lake, Tommy Chong, J.K. Simmons, Octavia Spencer, Alan Tudyk, Shakira a další

Hodnocení: Povedený a zábavný animák, a to mi stačí.

84%

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *