Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Hosté

Kolegové, kamarádi a lidé, kteří se občas rádi přidají k našemu podcastu.

Jiří Korynta aka Dirigent

Martin Lodl aka Cineramakus

Martina vždycky bavil film. Díky juniorské televizi, ve svém rodném městě, přičichl výrazněji k zákulisním technikám audiovizuální tvorby. Teď je z něj díky tomu redaktor regionální televize v Severních Čechách a taky komerční kameraman.

Protože má rád i DC komiksy, dává, hlavně o jejich filmových zpracováních, informace i na svou facebookovou stránku. Jinak rád kritizuje a hledá chyby na práci ostatních a proto ho baví psát recenze pod pseudonymem Cineramakus.

Ivan Butko aka Dexter

K filmom som mal už od malička viac ako pozitívny vzťah. Postupom času som sa väčšmi do nich ponáral a snažil sa ich brať viac ako zábavku.

Študoval som na Fakulte masmediálnej komunikácie v Trnave, kde som sa prevažne orientoval na dejiny filmu a audiovizuálnu tvorbu. Už počas štúdia som prispieval ako filmový recenzent do nezávislého projektu artblog.sk. Neskôr som bol redaktorom vo filmovom webe nafilmu.cz. Tiež som písal filmový bulletin pre redbull.sk.

Momentálne sa venujem kameramanskej a strihačskej práci. Môj filmový záber je dosť široký a snažím sa dať šancu kažému filmu, lebo viem, že sa na ňom vždy niekto tvrdo nadrel. Avšak najviac uprednostňujem hororové filmy (hlavne zombie) a potom ázijskú kinematografiu a nezávislé americké filmy.

Matěj Senft

Matěj je bývalý překladatel a editor seriálového webu Edna.cz. V současné době se věnuje publicistické činnosti v oblasti literatury a populární kultury. Je studentem Judaistiky-Religionistiky na HTF UK. Žije v Praze a pracuje jako knihkupec.

Do podcastu byl jednou pozván jako host k rozhovoru, načež se s oblibou vrací dál do dalších epizod, aby se s ostatními vyjádřil k různým filmovým tématům.

Roman Toupal aka Toupi

Roman měl odjakživa skvělý vztah k filmům, ale tomuhle fenoménu propadl až na střední škole, kdy se rozhodl, že chce o filmu vědět mnohem víc a dostat se pod povrch. Od září 2014 studuje Teorii a dějiny filmu a audiovizuální kultury v Brně. Je schopen sledovat skoro všechno, ale k jeho oblíbeným patří převážně Hollywoodská produkce a jako menší komiksový nerd se vyžívá ve filmových adaptacích od Marvel a DC.

Rád byl občas součástí původního podcastu na serveru Nafilmu a i v nové verzi s oblibou přispívá svou troškou do mlýna jako hostující člen.