Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

TOP 50: Seriály mého dětství – 9. díl

V rámci tohoto seriálu vzpomínáme na padesát seriálových titulů, které se v devadesátých letech objevovaly na našich obrazovkách.

Pojďme se podívat na předposlední pětici seriálů, které kdysi uchvátily české diváky. Pořadí je čistě náhodné. Některé můžete vidět ještě dnes, jiné už by se setkaly spíše s výsměchem než s vysokou sledovaností.


41, Airwolf – Knight Rider ve vzduchu? Skoro.

Tenhle jsem měl hodně rád, často to bylo sice hloupé, ale vrtulníček se schopnostmi stíhačky na malé kluky platí. Navíc úvodní hudba se moooc povedla.

42, Strážce moře – Star Trek ve vodě…

Roy Scheider už znal oceán z Čelistí, tak byl obsazen do role kapitána futuristické ponorky Seaquest, aby chránil a zkoumal podmořský svět se svou oddanou posádkou. Takový Kirk námořník.

43, Dempsey a Makepeacová – Bodie s Doylem v sukni.

Jak to asi vypadá, když se k britské polici přidá ryzí americký detektiv se svými vlastními postupy a vším respektem k předpisům. Pamatuju to ještě se skvělým slovenským dabingem a hodně mě to bavilo. Myslím, že každý pátek nebo sobotu na ČT1 (možná i F1 nebo ČTV).

44, Opičí Král – Písek, Čuník a spol.

Myslím, že jsme tuto povedenou čínskou klasiku mohli vídat už v sobotu ráno ve studiu Kamarád. Bojová umění, vtip a… a… to je asi vše, ale jako děti jsme na to koukali a bavili se. Přece jen kung-fu opice nebo prase, to se jen tak nevidí. I když dnes už máme i kun-fu pandu.

45, Xena – Herkules pro feministky.

Už jsme tady měli Herkula s Kevinem Sorbem. Xena byla vlastně spin-off, neboli seriál odvozený a zasazený do stejného světa. Dokonce se v několika dílech setkali a bojovali proti sobě a i společně, takže dnešní seriálové crossovery nejsou vůbec ničím zvláštní. Nebyla sice žádný polobůh, ale zadky nakopávala stejně dobře jako její kolega.

<<< Předchozí díl

Následující díl >>>