Potom, co The Rock zveřejnil svůj naštvaný příspěvek na sociálních sítích, se začalo silně spekulovat, kdo, že ho to tak vytočil.

Ano, během jeho posledního natáčecího týdne na place Rychle a Zběsile 8 se podle něj stalo něco, co jej nenechalo klidným. Začal nejdříve o tom, jaký je to super štáb a jeho kolegyně jsou výborné, načež se dostal k tomu, že bohužel kolegové herci už tak skvělí nejsou, tedy někteří. Tady zůstal tajemný a do dotyčného nebo dotyčných se obul a označil je za neprofesionály a přidal další nelichotivé poznámky. Ovšem ve vší slušnosti. Přiložené video mělo zřejmě demonstrovat, co by takovému člověku nejraději udělal.

Americká média hned přinesla zaručené informace, že nejde o nikoho menšího než je Vin Diesel, který není jen hlavní protagonista, ale i producent této filmové značky. A pak se to rozjelo. Fanoušci se začali dohadovat proč, jak a co to může znamenat, stejně tak média hned spekulují, aby to neznamenalo, že Dwayne Johnson dostane STOP pro další díly. Největší souboj ale svádějí fandové herců samotných a překřikují se ve všech možných diskuzích, kdo komu by dal na budku. Jestli by vyhrál wrestler Johnson nebo o hlavu menší Diesel. Já se přikláním k těm kdo tvrdí, že by je oba srovnal Chuck Norris.

Jenže mi to taky nedalo, a přidávám svůj názor na celou kauzu, která nemá vlastně na nic vliv a chleba taky levnější nebude. Samozřejmě!
Diesel i Johnson jsou velké osobnosti a velcí chlapi a osobně mám problém věřit v nějakou jejich hádku, která by nabrala takový spád, jak líčí média. Oba na svých sociálních profilech vystupují velice mile, klidně a vyrovnaně. Už se znají dost dlouho, strávili spolu dost času před kamerou a celá FF rodina se vždy prezentovala jako skvělá parta lidí, kteří spolu drží a mají se „rádi“ nebo rádi.

diesel_rock1

Takže to na mě působí jako skvělý marketingový nápad, jak přitáhnout pozornost médií i fanoušků. Najednou se o ničem jinem nemluví a je to zadarmo. Nebylo by to poprvé, kdy si někdo takhle záměrně pohrál s fanoušky, aby rozdmýchal vlnu zájmu a diskusí. Pravdu se asi nikdy nedozvíme, ačkoliv se v článcích dočteme, že jde o potvrzené informace někoho blízkého nebo někoho ze štábu, kdo nechce být jmenován. Takových zaručených informací mám plný sklad já i vy, že?

Pokud se něco skutečně stalo, tak to nebude tak horké jak se to uvařilo, protože Johnson přidal po pár dnech další příspěvek, ve kterém všem děkuje a loučí se s natáčením osmého dílu, kde už všechnu svou práci odvedl. Pochválil skvělou týmovou práci, na které vše stojí a nezapomněl dodat, že v každé rodině jsou konflikty a důležité je, zda se je podaří dobře vyřešit. Z každého vyřešeného konfliktu vycházíme dle jeho slov silnější. No prostě téměř hluboká myšlenka.

Výsledkem je takový, že se vlastně nic nestalo. Natáčení jede dál, dva chlapáci si do zubů nedali a celý filmový svět jen pár dní bláznil, a asi ještě chvíli bláznit bude, nad rozvířenými mediálními vlnami, jež způsobil svým hozeným kamenem The Rock. Vypadá to, že vše splnilo svůj účel a o filmu se zase více mluví.

Výsledek uvidíme příští rok 13. dubna.